Інформація для батьків

 

Статеве дозрівання у сучасних дітей, а також інші прояви перехідного періоду з дитинства в дорослість починається у 9-11 років. Чому так і що робить цей вік особливо складним, читайте в нашій статті

А сьогодні ми поговоримо про те, як допомагати дітям, що робити і не робити батькам.

Чим допомогти молодшому підлітку?

Підлітковий вік – час становлення відповідального дії і пік допитливості. Однак, підліток знає усе і цікавиться усім, що не входить до шкільної програми. Тому вчителі середньої школи все частіше включають інтерактивні форми навчання, коли діти засвоюють знання через свій досвід відкриття нового, а не зазубрюючи матеріал підручника. І це працює!

Що ще допоможе спростити перехід дитини з молодшої школи в середню?

Добре, коли у школі існує наставництво: старшокласники допомагають молодшим адаптуватися.

Можна організувати квест по школі. Граючи діти вивчать розташування кабінетів, їдальні, туалетів. Старші хлопці поділяться цікавими історіями про вчителів, що допоможе дітям краще їх запам’ятати.

 

Важливо, щоб завдання виконував підліток самостійно. Бувають ситуації, коли один із батьків, бажаючи допомогти, захоплюється проектом дитини, робить всю роботу за нього і чекає відмінну оцінку від вчителя.

Одна знайома мама каже, що закінчила три школи, університет і два інститути. Вона вчилася за себе і за своїх дітей. Потім ми дивуємося, що сучасні молоді люди інертні, нічого не хочуть, ні до чого не прагнуть.

 

ОСНОВНЕ ЗАВДАННЯ БАТЬКІВ НЕ ПРОЖИВАТИ ЖИТТЯ ЗА ДИТИНУ, А СТВОРЮВАТИ СПРИЯТЛИВІ УМОВИ ЖИТТЯ ТА РОЗВИТКУ СВОЇХ ДІТЕЙ.

 

Режим дня – вкрай важливий

Повноцінний нічний сон. За дві години до сну краще прогулятися, повечеряти всією сім’єю, почитати вголос. Параграфи в підручнику, якщо задали, теж можна читати перед сном.

Якщо підручник нудний, то дитина швидко засне, а якщо цікавий, то добре запам’ятає матеріал.

Коли складний день, підліток часто не може довго заснути, а вранці важко встає – це привід пропустити перший урок, потім відпрацювати пропущений матеріал.

 

ДЛЯ РОЗВИТКУ МОЗКУ ВАЖЛИВІШЕ ЗДОРОВИЙ ВІДПОЧИНОК ПІДЛІТКА, НІЖ ЧЕРГОВИЙ БЛОК ІНФОРМАЦІЇ.

Різноманітне харчування

На жаль, шкільна їдальня не завжди задовольняє потреби дітей, тому важливо продумати яким буде обід школяра. Кожна сім’я визначає раціон дитини відповідно до своїх уявлень і переконанням. У цей період добре використовувати, прийняті в сім’ї, методи підтримки імунітету.

Вода і туалет

Ці основні потреби повинні бути в постійному доступі дитини без обмежень. Організувати питну воду у школі сьогодні під силу батькам у кожній школі. Діти не повинні боятися вийти в туалет під час уроку. Це важливо донести вчителям. Улюблена фраза вчителів: “Для цього у вас була ціла зміна!” – не аргумент для людського організму.

Фізична активність

Тут важливий особистий приклад. Коли дорослі ведуть активний спосіб життя, то і діти з радістю включаються у такі активності. Можна не займатися у професійній секції, але грати в футбол, кататися на велосипеді, плавати можна і потрібно.

У школі не передбачена дитяча активність на перервах. Тому діти бігають у коридорах. Здорово, якщо проводять уроки на свіжому повітрі. Під час позакласних уроків діти більше рухаються, краще засвоюють матеріал.

Відновлюватися після навчання

Виконання домашніх завдань теж вимагає зміни навчання і відпочинку. Зараз є багато різних методик, вправ для швидкого відновлення, розслаблення.

Це може бути кінезіологічна гімнастика, яка допомагає включити в роботу обидві півкулі мозку; стимуляція «точок мозку», яка активує пам’ять, допомагає уявити, візуалізувати і покращує слухове сприйняття; ігри з балансувальними дошками; дихальні вправи …

Важлива ремарка: гра на комп’ютері – не відпочинок! Якщо підлітки з цим не згоден, то важливо привчити його, що після кожного періоду гри (15-20 хв) необхідно стільки ж часу активно порухатися. Можна вибрати улюблені види активності: танці, стрибки, віджимання.

 

Сімейні радості

Сімейні ритуали, свята, прогулянки, спільні вечері, читання вголос – багатий ресурс для всіх членів сім’ї, особливо у кризовий період.

У такі моменти дитині легше говорити про свої переживання, ділитися новим досвідом відносин.

«ЙОМУ [ПІДЛІТКУ] ХОЧЕТЬСЯ, ЩОБ БАТЬКИ НЕ ЗАЙМАЛИСЯ НИМ ЗАНАДТО БАГАТО, А БУЛИ Б ЛИШЕ РОЗМІЩЕНІ ЙОГО ВИСЛУХАТИ, КОЛИ У НЬОГО З’ЯВИТЬСЯ БАЖАННЯ ПОГОВОРИТИ З НИМИ» Ф. ДАЛЬТО

Згадайте себе в цьому віці, поділіться своїми історіями з дитинства, як долали труднощі, справлялися із розчаруваннями. Довірчі відносини будуються із позиції на рівних, коли дорослий може розповісти навіть про вчинки, за які соромно, ситуаціях провалу і розчарування. Вказівка ​​на свій позитивний досвід «я в твої роки ..», «це в мене виходило ідеально», «у нашій родині всі талановиті, успішні…» тільки більше затискає дитину.

Він гостро реагує на фальш, а дорослих, які вміють визнавати свої помилки, поважає.

 

«БУТИ ПРАВДИВИМИ І ЧЕСНИМИ З ДІТЬМИ, НЕ ПРИХОВУЮЧИ ВІД НИХ, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ У ДУШІ, Є ЄДИНЕ ВИХОВАННЯ» Л. Н. ТОЛСТОЙ

Особистий простір

Підростаючій дитині важливо мати свою кімнату або кут, стіл або свій ящик у столі і бути впевненим, що без стуку не зайдуть, без дозволу його речі не візьмуть, таємні записи не прочитають. Це важливі умови розвитку.

Уміння дотримуватися кордону, говорити «ні», чинити опір небажаним впливам, які формуються у цей період. Дорослим необхідно бути уважними, але не нав’язливими всезнайками, ніколи не використовувати одкровення сина або дочки у своїх «виховних» цілях.

Вільний час

Підлітку необхідно вільний час, коли він сам визначає для себе чим займатися. У цей час дитина може «безцільно» гуляти, лежати і дивитися у стелю, рахувати мух або малювати дивні візерунки. Буває діти у вільний час сплять. Це необхідний час перезавантаження для бурхливо розвитку організму.

 

Навчіть технікам дихання, саморегуляції

Уміння розуміти себе, слухати своє тіло, регулювати емоції – необхідні навички для підлітків. На жаль, цьому не вчать у школі. Але сьогодні є багато різних способів цьому навчитися: психологічні групи спілкування, заняття єдиноборствами, спортивні секції, тілесні практики, масаж, медитації та ін. Кожна сім’я може вибрати різні методи, відповідно до своїх вірувань, традицій.

У дорослих є всі можливості допомогти дітям на шляху їх дорослішання і не позбавляти дитинства завищеними вимогами. «Де немає дитинства, немає і зрілості»

Давайте радіти кожному успішному кроку разом із підлітком, вірити в потенціал дитини і просто бути поруч.

«Якщо ми хочемо, щоб у дитини було більше шансів зберегти свій потенціал, потрібно, щоб виховання було якомога менше перейнято авторитарністю. Не будемо прагнути все зрозуміти – замість цього будемо поважати всі реакції дитини, у тому числі і ті, які нам не зрозумілі »

Ф. Дальт

 

 

 

%d блогерам подобається це: